Ciepłe kapelusze – hit czy kit?

Ciepłe kapelusze – hit czy kit?

Bez wątpienia kapelusze to symbol kobiecości. Nosiła je z gracją Coco Chanel i przez wiele dekad mogliśmy zaobserwować wyraźne zainteresowanie tym trendem. Mimo wszystko, trzeba mieć w sobie sporo odwagi, aby założyć jesienią kapelusz na głowę. Ludzie wciąż nie są przyzwyczajeni do tego typu nakryć głowy po upływie ciepłych, letnich miesięcy. Nie oznacza to jednak, że kapelusze są faux pas! Absolutnie! Są stylowe, kobiece i doskonale pasują zwłaszcza jesienią. Zamiast czapki, która zniszczy nasza misterną fryzurę, kapelusz jedynie delikatnie ją przykryje.

Jakie rondo?

W sklepach możemy spotkać bardzo wiele rodzajów kapeluszy, zarówno z mniejszym jak i większym rondem. Te pierwsze zaprojektowano na wzór kapeluszy noszonych przez Michaela Jacksona. Wykonane są jednak z flauszu i świetnie pasują do casualowych, luźnych stylizacji. Wybierając większe rondo w stylu kapeluszy z Panamy, możemy już trochę zaszaleć. Pasują one bowiem zarówno do spódnic, jak i spodni. Wreszcie, szerokie i duże ronda na które decydują się tylko odważne kobiety to idealny atrybut pewności siebie i stylu. Są zmysłowe, kuszące i bardzo romantyczne. Nie sposób się im oprzeć, a każdy mężczyzna obejrzy się na ulicy za kobietą w kapeluszu.

Co z kolorami?

Kolory kapelusza należy wybierać rozważnie, bowiem nie każdy będzie do nas pasował. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim kolor włosów, oczy oraz odcień skóry. Jasne kapelusze zdecydowanie pasują najbardziej do brunetek i szatynek. Ciemniejsze z kolei odwrotnie. Warto zachować tutaj kontrast, aby nasza buzia nie zmieszała się z kolorem kapelusza. Dzięki temu również nasza sylwetka ma odpowiednie proporcje.

Czy kapelusze pasują do każdego wieku?

Kapelusze to idealna definicja kobiety pewnej siebie, seksownej i odważnej. Zdecydowanie pasują dla pani w każdym wieku – nastolatki, młodej mamy, 50-latki oraz emerytki. Każda z nas chce czuć się kobieco i pewnie każdego dnia. Kiedy założymy kapelusz, świat zdecydowanie widzi nas inaczej. To właśnie dlatego mówi się, że aby założyć kapelusz trzeba mieć pojęcie o tym, czego chcemy od życia. Nie noszą kapelusz kobiety, które wstydzą się własnego ja, mają kompleksy i nie czują się dobrze same ze sobą. Kapelusze to pewnego rodzaju świadectwo dojrzałości, odwagi i tego, że wiemy czego chcemy. Wkładając kapelusz, można także pozbyć się wielu kompleksów, bowiem przyciąga on wzrok i to zawsze w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wkładajmy więc kapelusze, latem i jesienią i nie bójmy się tego jak zareaguje na to reszta świata.