Sposób na makijaż w 10 minut

Sposób na makijaż w 10 minut

Patrząc na intensywny tryb życia, jaki prowadzimy dzisiaj trzeba to przyznać, że wiele kobiet opanowało do perfekcji sztukę stosowania kosmetyków pielęgnacyjnychw czasie krótszym niż 10 minut. Mimo, że nie da to takich samych wyników (oszałamiających) jak nakładanie makijażu w staranny sposób przez dłuższy okres czasu, to nadal doda trochę blasku do twarzy i oczu. Spowoduje to, że kobieta wygląda świeżo przez cały dzień.

Bez względu na to czy masz 10 minut lub godzinę, aby nałożyć makijaż, pierwsza pozycja to zawsze zastosować bazę do makijażu. Oczywiście chodzi o podkład, który pomaga ukryć nierówny koloryt skóry, a tym samym sprawia, że ​​efekt makijażu staje się bardziej wyraźny. Zamiast pocierania podkładu, wklep produkt w skórę. W rzeczywistości, jeśli masz mało czasu, można po prostu zastosować podkład jako makijaż tylko w stosunku do plam na twarzy, a nie na całej.

Jak tylko nałożysz podkład musisz natychmiast skupić się na makijażu oczu. Kosmetyki wykonane z myślą o okolicach oczu z reguły sprawiają, że oczy wyglądają na większe i jaśniejsze, a tym samym będziesz mogła rozwiać wszelkie ślady senności. Głównym produktem do wykorzystania w makijażu oczu jest tusz do rzęs. Stosuje się go na do górnych rzęs, po jego użyciu od razu zauważysz, że twoje oczy przeszły transformację. Zawsze należy używać czarnego tuszu, niezależnie od koloru rzęs. Jeśli chcesz pogłębić i wzmocnić swój makijaż oczu, polecam stosować szybką kreskę – przyda się eyeliner i cień do oczu – również.

Zastosuj róż aby podkreślić kości policzkowe. Korzystanie z średniego pędzla pomoże ci lekko podnieść proszek z pojemnika. Zastosuj maksymalną dawkę na obszarze policzków następnie rozcierając róż w górę, w kierunku skroni. Wreszcie, należy resztkę różu nanieść koło oka w celu uzyskania efektu bardziej naturalnego.

Potem czas na szminkę – należy zacząć od rozprowadzania koloru na środku górnej wargi, a potem na powierzchni dolnych warg. Stopniowo poruszaj szminką tak by rozprowadzić ją po wszystkich kątach. Teraz przyciśnij usta i pocieraj je o siebie, aby równomiernie rozprowadzić kolor. Po tym ruchu, należy użyć małego palca lub pędzelek do szminki aby zastosować więcej koloru na ustach. Pozwoli to kontrolować ilość używanych kolorów. Druga powłoka zapewnia, że kolor szminki będzie trwać naprawdę przez długi czas.

Po tym jak już makijaż nabierze koloru musisz też zadbać, o to by cała twarz prezentowała się wyjątkowo dobrze. Pamiętaj, że odcień podkładu powinien być dobrze dopasowany do odcienia skóry. W przeciwnym razie efekt będzie taki, że będziesz wyglądała jakbyś miała na sobie maskę. Jesli chodzi o podkreślenia rumieńca różem należy wybrać kolor, który pasuje fo wewnętrznej części wargi.

Dzięki tym wskazówkom twój makijaż na dzień będzie kompletny. Teraz można śmiało wyjść z domu, iść do pracy, zostawić swoje dzieci w szkole, a może także wybrać się na posiłek w gronie znajomych. Cały proces nie powinien trwać dłużej niż 20 minut. Nawet jeśli tak będzie na początku nie martw się – bowiem praktyka czyni mistrzem!